SIGoou 2010

12. 10. 2010., Stara gradska vijećnica, Zagreb

 

Cilj je Konferencije bio je podizanje svijesti lokalne zajednice i ostalih relevantnih institucija o važnosti i principima organiziranja tjelesne i tehničke zaštite u vrtićima, školama i učeničkim domovima.

Konferencija je bila namijenjena ravnateljima vrtića, osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova, strukovnim udrugama, relevantnim institucijama, svim tvrtkama koje se bave tjelesnom i tehničkom zaštitom, kao i svima onima koji su na bilo koji način uključeni u organiziranje sigurnosti u obrazovnim ustanovama.

 

PROGRAM KONFERENCIJE

 

  8,30 Prijava sudionika + kava dobrodošlice
9,45 Otvaranje konferencije: Nikola Milijević, predsjednik Organizacijskog odbora, Tectus d.o.o., glavni urednik časopisa Zaštita
Pozdravni govori: Đurđa Adlešič, potpredsjednica Vlade RH; Želimir Janjić, državni tajnik Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa;
10,00
Renata Odeljan, MUP RH: Uloga policije u sigurnosti odgojno-obrazovnih ustanova; pregled počinjenja kaznenih djela
10,20 Martina Sudar, Filozofski fakultet u Zagrebu: Predstavljanje stručnog rada “Percepcija dostupnosti i raširenosti oružja kod adolescenata u Hrvatskoj” – Autori: Blažević, Celjak, Čular, Armano, Perišić, Sudar, Toth
10,40 Ester Radmilo, Ured pravobraniteljice za djecu: Etičko pitanje uvođenja videonadzora ustanove s aspekta zaštite dječjih prava
11,00 Martina Tomic Latinac, UNICEF: Učinkoviti mehanizmi u sprječavanju nasilja među djecom – kako učiniti školsko okruženje sigurnim i poticajnim?
11,20 Suzana Hitrec, Udruga hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja: Uloga ravnatelja škole u osiguravanju sigurnosti
11,40 Pauza za kavu
12,00 Krunoslav Borovec, MUP-a RH: Mogu li mjere situacijske prevencije vrtiće i škole učiniti sigurnijima?
12,20
Nevenko Bartolinčić, RECRO-NET: Informacijska sigurnost djece u školama – gdje je granica?
12,40
Frano Svalina, Tehnozavod Marušić: Koncept sigurne škole
13,00
Mislav Majić, Zaštita Zagreb: Spoj tjelesne i tehničke zaštite – integralna zaštita škole
13,20 Marita Guć, O.Š. Manuš: “Zaštitar – dobri duh škole”
13,40 Pauza za ručak
14,40 Karmen Trubić, Grad Varaždin: Uvođenje videonadzora u škole – iskustva Grada Varaždina
15,00 Mira Božić, Udruga predškolskih ustanova grada Zagreba: Sigurno dijete u sigurnom okruženju + protokol ponašanja u kriznim situacijama
15,20 Petar Bareza, Bonačić Security d.o.o.: Projekt zaštite osnovnih škola – iskustva Grada Splita
15,40 Darko Šupe, Tehnomobil: Primjena u praksi: tehnička zaštita škola danas i sutra
16,00 Pauza za kavu
16,20 Igor Kanižaj, Fakultet političkih znanosti: Komuniciranje s medijima u kriznim situacijama
16,40 Olga Plazibat, Savjet mladih Grada Zagreba: Stav mladih o videonadzoru i zaštitaru u školi?
17,00 Antun Krešimir Buterin, časopis Zaštita: Inozemna iskustva uvođenja videonadzora i zaštitara u vrtićima i školama
17,20 Predstavljanje projekta donacije: KROBEL PROMET uvodi videonadzor u O.Š. Marin Držić Zagreb
17,30 Kraj Konferencije

 

 

POPIS SUDIONIKA

 

 

Br. Ime i prezime Tvrtka / institucija Grad
1 Davor Mihalinec A.A.M. – MIHALINEC k.d. Zagreb
2 Smiljan Krstanović ADC ALARMNI CENTAR d.o.o. Zagreb
3 Danica Kauzlarić ALARM AUTOMATIKA Zagreb
4 Ilija Matošević CENTAR ZA AUTIZAM Zagreb
5 Slavica Jelić CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE SLAVA RAŠKAJ Zagreb
6 Jasna Borovnjak DV KUTINA Kutina
7 Marijana Biber DV POTOČIĆ Samobor
8 Vesna Hrvoj DV BAJKA Zagreb
9 Božana Semov DV BEDEKOVČINA Bedekovčina
10 Ivanka Turković DV BISTRAC OGULIN Ogulin
11 Senka Marija Ivanušec DV CICIBAN Bjelovar
12 Josipa Hlača DV ČAVLIĆ Čavle
13 Karmen Pavlić DV DIDI Krašić
14 Grozdana Žagar DV DJEČJA MAŠTA Čakovec
15 Jasmina Brusić DV DUGA UMAG Umag
16 Nataša Slamić DV DUGA ZAGREB Zagreb
17 Biljana Brkan DV DUGI RAT Dugi Rat
18 Stanislava Perušić DV GROBNIČKI TIĆI Ćavle
19 Ksenija Ostojić DV GUSTAV KRKLEC Krapina
20 Renata Knez DV HRVATSKI LESKOVAC Hrvatski Leskovac
21 Nevenka Zorić DV ISKRICA Lipovljani
22 Ružica Berlan DV IVANIĆ GRAD Ivanić Grad
23 Anđelka Božiković DV JELSA Jelsa
24 Vlasta Mešalić DV KAPLJICA Donja Bistra
25 Ivanka Vučica DV KAŠTELA Kaštel Stari
26 Irena Žic Orlić DV KATARINA FRANKOPAN Krk
27 Silvija Grepl – Šain DV KUSTOŠIJA Zagreb
28 Gordana Juraić DV MASLAČAK GAREŠNICA Garešnica
29 Vesna Rusijan Ljuština DV OLGA BAN PAZIN Pazin
30 Đurđica Rogošić DV OMIŠ Omiš
31 Danijela Kos DV OSMIJEH Bjelovar
32 Maja Biželj DV PALČICA Sesvete
33 Ljiljana Šarić DV PREČKO Zagreb
34 Mariza Kovačević DV PULA Pula
35 Biserka Belić DV RADOST Zadar
36 Merica Matijević DV REMETINEC Zagreb
37 Gordana Pavlinić DV ROŽICA Veliko Trgovišće
38 Tončika Kovačević DV SARDELICE Stari Grad
39 Sanja Ćurin DV VANĐELA BOŽITKOVIĆ Hvar
40 Dolores Matković DV VIŠKOVO Viškovo
41 Marica Kuten DV VRBOVEC Vrbovec
42 Ingrid Lončarić DV ZLATNA RIBICA Kostrena
43 Đurđa Čađenović EKONOMSKA ŠKOLA VELIKA GORICA Velika Gorica
44 Ivo Klarić ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA Zagreb
45 Brankica Žugaj GIMNAZIJA VELIKA GORICA Velika Gorica
46 Siniša Filipović GRAD BIOGRAD NA MORU Biograd na moru
47 Đurđica Benšić GRAD BJELOVAR Bjelovar
48 Jadranka Matašin GRAD BJELOVAR Bjelovar
49 Ružica Marković GRAD DUBROVNIK Dubrovnik
50 Joso Nekić GRAD ZADAR Zadar
51 Jadranka Jakšić GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE, KULTURU I ŠPORT Zagreb
52 Zdenka Pauh GRADSKI VRTIĆ ŠIBENIK Šibenik
53 Srđan Popović GUARD POPOVIĆ SECURITY Podgorica
54 Boris Sekularac GUARD POPOVIĆ SECURITY Podgorica
55 Darko Bujanec KING ICT d.o.o. Zagreb
56 Gordana Ćoso MEDICINSKA ŠKOLA PULA Pula
57 Roman Fortuna MESTNA OBČINA LJUBLJANA Ljubljana
58 Andrej Orač MESTNA OBČINA LJUBLJANA Ljubljana
59 Blagica Divald OBRTNIČKA ŠKOLA ANTUNA HORVATA Đakovo
60 Marijan Gubina OSJEČKA LIGA ZA BORBU PROTIV OVISNOSTI Osijek
61 Franjo Matasović OŠ A. ŠENOE GUNDINCI Gundinci
62 Gordana Gazdić-Buhanec OŠ ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI Koprivnica
63 Nada Lasić OŠ AUGUSTA CESARCA Zagreb
64 Marija Šiljković Tomljanović OŠ AUGUSTA ŠENOE ZAGREB Zagreb
65 Marica Radojčić OŠ BRAĆA BOBETKO SISAK Sisak
66 Zora Markotić OŠ FAŽANA Fažana
67 Sanja Majcen OŠ FRANJE SERTA BEDNJA Bednja
68 Vedrana Elez OŠ IVANA GUNDULIĆA DUBROVNIK Dubrovnik
69 Brankica Šipek-Mitrović OŠ IZIDORA POLJAKA VIŠNJICA Donja Višnjica
70 Snježana Matoš OŠ KOTORIBA Kotoriba
71 Marija Rihtarić OŠ KUSTOŠIJA Zagreb
72 Marica Nemet OŠ MARINA DRŽIĆA Zagreb
73 Blaženka Gašljević OŠ MEDVEDGRAD Zagreb
74 Anamarija Tuškan OŠ MIRKA PEREŠA Bjelovar
75 Ante Pavičić OŠ PREČKO Zagreb
76 Sanja Čagalj OŠ SPINUT Split
77 Ivan Vukić OŠ SRDOČI Rijeka
78 Darko Relja OŠ VIDICI ŠIBENIK Šibenik
79 Tomislav Barun OŠ ŽITNJAK Zagreb
80 Zvonko Stamenkov PERPETUUMOBILE SECURITY Skopje
81 Ljupco Ralevski PERPETUUMOBILE SECURITY Skopje
82 Tatjana Šubat PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA Rijeka
83 Tamara Usmiani Mužević PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA Rijeka
84 Marijo Obradović SREDNJA ŠKOLA METKOVIĆ Metković
85 Dinko Sekula SREDNJA ŠKOLA OTOČAC Otočac
86 Đurđica Garvanović-Porobija SREDNJA ŠKOLA U MARUŠEVCU Maruševec
87 Darko Klobučar SREDNJA ŠKOLA-CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE Zagreb
88 Marica Čučković SREDNJA ŠKOLA-CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE Zagreb
89 Asja Jelaković ŠKOLA ZA MEDICINSKE SESTRE MLINARSKA Zagreb
90 Roberta Lakošeljac TALIJANSKI DJEČJI VRTIĆ GIROTONDO-VRTULJAK Umag
91 Zoran Pleić TERSUS INFO IT&SECURITY Zagreb
92 Vesna Vuković UČENIČKI DOM – KUTINA Kutina
93 Draženka Kovačević ZRAKOPLOVNA TEHNIČKA ŠKOLA RUDOLFA PEREŠINA Zagreb
94 Zvonimir Jakešević KAMIR Zagreb
95 Krunoslav Borovec MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA Zagreb
96 Nives Rojnik GRAD VARAŽDIN Varaždin
97 Martina Tomić Latinac UNICEF Zagreb
98 Petar Bareza BONAČIĆ SECURITY d.o.o. Split Split
99 Krešo Belošević KROBEL PROMET d.o.o. Zagreb
100 Loris Primožić DV BUJE Buje
101 Žaklina Antolić DV ČIĆA-ČARA Varaždin
102 Nevenko Bartolinčić RECRO-NET d.o.o. Zagreb
103 Aljoša Pavelin RECRO-NET d.o.o. Zagreb
104 Mira Božić DV IVANA BRLIĆ MAŽURANIĆ Zagreb
105 Ana Šuto OŠ DR. JURE TURIĆA GOSPIĆ Gospić
106 Francesca Deklić TALIJANSKI DJEČJI VRTIĆ MRVICA Buje
107 Azra Rađenović OŠ 22. LIPNJA SISAK Sisak
108 Sanja Hukavec DV RAZLIČAK Zagreb
109 Danica Zaić OŠ SLATINE Slatine
110 Igor Kanižaj FAKULTET POLITIČKIH ZNANOSTI Zagreb
111 Marko Toth FILOZOFSKI FAKULTET Zagreb
112 Martina Sudar PRIZMA CPI Zagreb
113 Kristina Perišić FILOZOFSKI FAKULTET Zagreb
114 Suzana Hitrec UPRAVNA I BIROTEHNIČKA ŠKOLA Zagreb
115 Tomislav Cvitanović I. OŠ DUGAVE ZAGREB Zagreb
116 Snježana Tišljarić DV VRAPČIĆ Drnje
117 Dubravka Dužević OŠ PODMURVICE Rijeka
118 Darko Šupe TEHNOMOBIL d.o.o. Zagreb
119 Frano Svalina TEHNOZAVOD-MARUŠIĆ d.o.o. Zagreb
120 Frano Marušić TEHNOZAVOD-MARUŠIĆ d.o.o. Zagreb
121 Krešimir Marušić TEHNOZAVOD-MARUŠIĆ d.o.o. Zagreb
122 Martina Bošnjak TEHNOZAVOD-MARUŠIĆ d.o.o. Zagreb
123 Ivan Grabrić TEHNOZAVOD-MARUŠIĆ d.o.o. Zagreb
124 Andrej Peklić OŠ PAVAO BELAC Brdovec
125 Anđelka Salopek OŠ IVANE BRLIĆ-MAŽURANIĆ Ogulin
126 Marija Lovrić OŠ IVANE BRLIĆ-MAŽURANIĆ Ogulin
127 Iztok Ledinek VARNOST MARIBOR Maribor
128 Matej Kop VARNOST MARIBOR Maribor
129 Renata Brzica II. EKONOMSKA ŠKOLA Zagreb
130 Đurđa Adlešič VLADA REPUBLIKE HRVATSKE Zagreb
131 Želimir Janjić MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I ŠPORTA Zagreb
132 Renata Odeljan MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA Zagreb
133 Ester Radmilo URED PRAVOBRANITELJICE ZA DJECU Zagreb
134 Mislav Majić ZAŠTITA ZAGREB Zagreb
135 Marita Guć OŠ MANUŠ Split
136 Karmen Trubić GRAD VARAŽDIN Varaždin
137 Olga Plazibat SAVJET MLADIH GRADA ZAGREBA Zagreb
138 Alen Ostojić UDRUGA HRVATSKIH MENADŽERA SIGURNOSTI Zagreb
139 Edita Rogulj UDRUGA ODGAJATELJA Velika Gorica
140 Danijel Jerković ROBERT BOSCH d.o.o. Zagreb
141 Adriana Rubignoni-Cecić OŠ BRAJDA Rijeka
142 Marija Kardum-Živković OŠ PUŠĆA Donja Pušća
143 Krešimir Dits KLASIČNA GIMNAZIJA Zagreb
144 Daniela Stošić-Protega GRADSKI VRTIĆ ŠIBENIK Šibenik
145 Renata Orlić VLADA REPUBLIKE HRVATSKE
146 Vesna Pirić TRGOVAČKI DOM OSIJEK Osijek
147 Ninoslav Pleša TRGOVAČKI DOM OSIJEK Osijek
148 Ankica Nježić GRAD KOPRIVNICA Koprivnica
149 Kristina Martinović URED ZA UPRAVLJANJE U HITNIM SITUACIJAMA Zagreb
150 Željko Mić RVR d.o.o. Zagreb
151 Jasna Peklić DV MARKUŠEVEC Zagreb
152 Renata Ferdebar ŠKOLA PRIMIJENJENE UMJETNOSTI I DIZAJNA Zagreb
153 Ivo Kljajo OŠ JULIJA KLOVIĆA Zagreb
154 Nives Kopajtich-Škrlec UDRUGA GRADOVA U REPUBLICI HRVATSKOJ Zagreb
155 Ante Perčin SOKOL MARIĆ d.o.o. Zagreb
156 Robert Pažitka PROALARM d.o.o. Zagreb
157 Rozalija Pažitka PROALARM d.o.o. Zagreb
158 Nives Benčić DV ŠUMSKA JAGODA Zagreb
159 Bare Đukić BILIĆ-ERIĆ d.o.o. Sesvete
160 Ivica Brkić OŠ VLADIMIRA NAZORA Zagreb
161 Davorka Margetić OŠ K.Š. GJALSKOG Zagreb
162 Zdenka Kapović OŠ LOVRE PL. MATAČIĆA Zagreb
163 Miroslav Crljen TEHNOZAVOD-MARUŠIĆ d.o.o. Zagreb
164 Mirjana Mikovičić DV Trnsko Zagreb Zagreb
165 Antun Marjanović Gimnazija Daruvar Daruvar
166 Marija Imgrund OŠ I.G. KOVAČIĆA Delnice
167 Zvonimir Imgrung SŠ DELNICE Delnice
168 Slavo Cindrić OŠ EUGENA KVATERNIKA Rakovica
169 Ankica Maras DV CEKIN Zagreb